
Акценти
- Миналата седмица на територията на Североизточно държавно предприятие са извършени общо 900 проверки
Проверките в областта стават все по-чести, а кражбите не намаляват
Дори наближаването на пролетта не води до спад в незаконната сеч. Това стана ясно след поредната проверка в Държавно горско стопанство „Добрич”.
Горските инспектори са разкрили незаконно добита дървесина в размер на общо 9,5 куб.м. дърва за огрев. Съставени са 10 акта на нарушителите. Конфискувана е откритата незаконно изсечена дървесина. Задържано е и превозното средство, с което е трябвало да бъде транспортиран дървения материал.
Горските инспектори извършват нужните обходи на горските територии. На местата с концентрация на нарушенията е завишен и броя на проверките.
Само за миналата седмица на територията на всички 13 горски и 5 ловни стопанства към Североизточно държавно предприятие са извършени общо 900 проверки. Инспектираните обекти за добив на дървесина са 259, проверените превозни средства са 248 на брой, а физическите лица -393. От тях 309 са ловци.
От СИДП апелират за съдействие с цел опазване на горите. При съмнения за нарушение сигнали могат да се подават на телефон 112.