Река Русенски Лом се оцвети в електриково синьо.
Това сигнализираха зрители на NOVA.
„Все още не е установен източникът на замърсяване. В района има колектор, който обхваща цялата западна промишлена зона. В нея има много предприятия от всякакви видове промишленост, включително химическа“. Това обясни в ефира на „Здравей, България“ Христо Милков, началник отдел в РИОСВ-Русе.
Експертите предполагат, че необичайният цвят на водата е от бои, които не са опасни нито за хората, нито за флората и фауната в Русенски Лом.
